Estetik Dergisi

GÜZELLİĞE ATILAN ULUSLARARASI İMZA YULDUZ BAKHADIROVNA

GÜZELLİĞE ATILAN ULUSLARARASI İMZA   YULDUZ BAKHADIROVNA
GÜZELLİĞE ATILAN ULUSLARARASI İMZA
 
 YULDUZ BAKHADIROVNA
 
Tıbbi Güzellik Uzmanı

 
International Medical Cosmetologist.Expert and specialist in
the field of beauty
 
Dünyanın önde gelen şehirlerinde açtığı Estetik Enstitüleriyle güzellik sektöründe Uluslararası başarı kazanan Yulduz Bakhadırovna ile kendi markasını yaratma ve geliştirme serüveni üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
 
Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
 
Merhaba. Öncelikle davetiniz için çok teşekkür ediyorum. Ben YULDUZ
BAKHADIROVNA.
 
Uluslararası “Estetik Enstitüsü” markasının kurucusuyum. 10 yıllık mesleki deneyimimle şu an Bakü, Dubai, Birleşik Aram Emirlikleri, Taşkent, Kıbrıs, Katar, Moskova, Petersburg ve İstanbul’da 10.000’den fazla müşteriye güzellik alanında  birinci sınıf hizmet sunmaktayız.
  
Aesthetic İnstitute İstanbul’da ne zaman ve hangi hedefle kuruldu?
 
Aesthetic İnstitute’yi İstanbul’da 6 yıl önce güzellik sektörüne farklı bir yorum yaklaşımıyla kurduk. Kurulmasının esas sebebinin
Kendi deneyimimden yola çıkarak yabancı müşterilere hizmet vermek olduğunu söyleyebilirim. Çünkü ilk geldiğim senelerde kendi ihtiyaçlarımı karşılamak için İstanbul’da Rusça konuşabilen ekibe sahip güzellik merkezleri, profesyonel uzman ve profesyonel kozmetik ürünleri bulamamıştım. İstanbul ve başka gittiğim şehirlerde hem profesyonel kozmetik ürünlere ulaşabildiğiniz hem de işlem yaptırabildiğiniz merkezlerin çok nadir olduğunu fark ettim. Bu nedenle ihtiyacım olan hizmet ve ürünlere ulaşabilmem çok fazla zamanımı alıyordu. Markamızın İstanbul hikayesi böyle başladı diyebilirim.
 
Ve başardık…
 
Bir kadının güzelliğiyle ilgili bakım hizmeti ve ürün ihtiyacını Estetik Enstitüsü İstanbul merkezimizde birleştirdik. Şu anda merkezimizde Medical profesyonel kozmetik bakımlarının yanında muayene sonrası reçeteyle verilen kozmetik ürünler online ve offline olarak satılmaktadır. En sevdiğim niş markaları seçip bir araya
getirerek İstanbul’da kolay erişilebilir ürünler olmasını sağladım.
 
Ürünlerimiz; Zo Skin Health Obagi, Hydropeptide cosmetics, Dr.Shrammek & Green Peel products, Obagi Medical, Biologique Rocherche, Revitalash cosmetics, Collango products, Janssen cosmetics
 
Ürünleri titizlikle seçmemin nedeni, yurt dışında yaşayan ve kısa süreli ya da uzun süreli Türkiye’ye taşınan yabancı müşterilerimin kendi ülkelerinde sürekli
kullandığı ürünlere zorlanmadan ulaşmalarını sağlamak. Ve böylelikle hayatlarını kolaylaştırabilmek. Her kadının bildiği gibi cildimize en uygun ve en doğru ürünü uzun süre kullandığımızda bu bize çok iyi bir duygu verir ve farklı bir ürüne geçmekte zorlanırız.
 
Ürünlerimiz içerik olarak profesyonel ve her tip cilde göre içeriklerin seçilebileceği asitli asitsiz gibi avantajlı özelliklere sahip. Ve hedefim burada bitmiyor ürünleri daha da geliştirmek ve daha da üst seviyeye çıkarmak planlarım arasında.
.
Merkezinizde hangi işlemler uygulanmaktadır?

Merkezimizde ilk önce profesyonel muayene ile cilt analizi yapıyoruz. Sonrasında evde yapılacak bakımların içerik olarak cilt tipine en uygun ürün seçimine titizlikle karar veriyoruz. İlk yaptığımız işlem muayene ve cilt probleminin analizi. Akabinde ev bakımında kullanılacak ürünler çok önemli olduğu için Profesyonel Uzmanlarımız danışmanlığında kozmetik ürünlerin seçimi ve hem yüz hem vücut cilt Medikal Profesyonel bakımlar yapılmakta.

Merkezinizde yapılan cilt bakımının özelliklerinden bahseder misiniz?

Merkezimizde yapılan cilt bakımlarının özelliği; her cilt tipine ve problemine uygun geniş profesyonel seçenek ve çözümlerin sunulmasıdır.

Kullandığınız ürün ve cihaz kalitesi çok farklı. Türkiye'de sadece sizin merkezinizde mi bulunmakta?

Evet müşterilerim için en kaliteli ve en son model ürünler, makineler, prosedürler bulmaya ve sürekli araştırmaya çalışıyorum. Daha gelişmiş modellerle öncekileri sık sık değiştiriyorum. Yıllardır müşteriye özel çalışıyorum. Bu da bizim merkezimizin avantajlarından biri olabilir.

Mezoterapi ve cilt bakım ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?
 
Profesyonel prosedürlerin hepsini sezona göre seçiyoruz ve ona göre çalışıyoruz. Her cilt her mevsimde farklı olabiliyor onun için amacımız cildi iyi tanımak ve detaylı bilgi toplayarak doğru analiz edebilmek. Her özel müşterimiz 2-3 ay sonra farklı bir cilde sahip olabilir. Dış faktörler etkinliği de çok önemlidir. Bu etkiler stres, uykusuzluk, doğru kullanılmayan bakım ürünleri ve doğru yapılmayan prosedürler veya diğer farklı faktörler olabilir.

Selülit, çatlak ve kırışıklık tedavi sonuçlarınız çok başarılı. Bu uygulamalarda size özel bir tekniğiniz var mı?

Teşekkürler. Daha önce bahsettiğim gibi içerik olarak çok etkileyici profesyonel medikal ürünler ve makineler kullanıyoruz ve muhteşem bir uzman ekibim var.

Dünyanın birçok farklı şehrinde bulunan merkezlerinizi yönetmek zor olmuyor mu?

Farklı ülkelerde yine aynı şekilde uzman ekiplerim var onlarla beraber başarıyorum. Sağ olsunlar beni hep kolluyor ve yokluğumu belli etmiyorlar. Böylece iyi sonuçlara ulaşıyoruz. Tabii ki markanızı başka ülkelerde tanıtmak ilk başlarda zorlu oldu. Ama başardık ve şu an her yerde kendi müşterilerimize sahibiz. Bize güvenen müşterilerimize elimizden geldiği kadar çok güzel hizmet sunmaya çalışıyoruz.

Uluslararası güzellik sektörüne attığınız başarılı imzanın sırrı nedir?

Uluslararası güzellik sektöründe başarılı olmamın sebebi kadınları her zaman güzel görmek istemem. Hangi memlekette yaşadığı ya da hangi ırka mensup olduğu önemli değil. Daha çok kadınlarla çalışıyorum ve onları güzel, bakımlı görmek beni çok mutlu ediyor. Çünkü ben de bir anneyim ve benim de annem var.
Bir kadının, annenin dünyada ne kadar çok emek verdiğini, vazifelerinin çok fazla olduğunu hepimiz biliyoruz. Önemli olan kadınlar hiçbir zaman kendilerini unutmamalı ve bizim görevimiz de bu konuda kadınlara yardımcı olmaya çalışmamız.
 
01/07/2024
Paylaş: