Estetik Dergisi

KALICI MAKYAJDA GÜZELLİĞE ATILAN İMZA ALEV ŞAHİN

KALICI MAKYAJDA GÜZELLİĞE ATILAN İMZA  ALEV ŞAHİN
KALICI MAKYAJDA GÜZELLİĞE ATILAN İMZA 

ALEV ŞAHİN
ALEV ŞAHİN BEAUTY KURUCUSU


Öncelikle kısaca sizi tanıyabilir miyiz? 

26 Mayıs 1983  Almanya doğumluyum. Yeditepe Üniversitesi’nde Edebiyat üzerine lisans, Eğitim Yönetimi ve Denetimi üzerine Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladım.

7 ay kadar İngiltere’de yaşadım. 

Alev Şahin Beauty’de hangi uygulamalar yapılmakta?

Microblading işleminin dışında, kalıcı makyaj uygulamaları olan Eyeliner, dipliner ve dudak renklendirme uygulamalarını yapıyoruz. 

Kalıcı makyaj nedir? Hangi işlemleri kapsamaktadır?

Kalıcı Makyaj, güzellik tarihinde belki de en önemli buluşlardan birisi olarak organik ve ciltle uyumlu boyaların mikro iğnelerle işlem yapılacak olan bölgeye uygulanarak yapılan bir işlemdir.

Kalıcı makyaj, Eyeliner, dipliner ve dudak renklendirme işlemlerini kapsamaktadır. 

Microblading nasıl yapılmaktadır? Uyguladığınız size özel bir teknik var mı?

Microblading işlemi için cilde uygun pigmentler, tek kullanımlık iğnelerle deriye mikro kesiler atılarak işlenir. Bu kesilerin her biri kıl şeklindedir. Bu işlem estetik olarak güzel ve sonuçları memnuniyetle karşılanır.

Boldbrows ve Phibrows tekniklerini uyguluyorum. 

 Phibrows nedir? 

Phiacademy tarafından geliştirilen Microblading tekniklerinden birisidir. 

 Kalıcı eyeliner'ın tercih edilme nedeni nedir?

Kalıcı eyeliner ile profesyonel olarak yapılan, kusursuz bir göz makyajı olur. Ortalama 2 yıl kalıcı olan bu işlem, özellikle yoğun çalışanlar ve her gün, her an makyajlı-bakımlı olmayı sevenler için vazgeçilmezdir.

 2024 kaş trendleri nelerdir?

Kesinlikle altın oran kaşlar. Hem altın oran hem de sık kaşlar. Microblading işlemi olmayan bir çok kişi kaşlarını her gün boyayarak daha sık gösteriyor. Çünkü dökülen ve seyrek kaşın aksine sık kaşlar, kişiyi daha güzel ve daha çekici gösteriyor. 

Kalıcı makyajın tatilde sağladığı avantajlardan bahsedebilir misiniz?

Tatilde her gün havuza denize girerken ve çok sık duş alırken bile kalıcı makyaj ile bu anlarda bakımlı, güzel ve çekici görünmek mümkün. Bir çok kişinin özgüvenini bile sağlamlaştıran bir olgudur kalıcı makyaj. Örneğin, yaş geçtikçe solgunlaşan ve kendi rengini kaybeden dudaklar, dudak renklendirme işlemiyle kişinin istediği renge göre daha pembe veya daha kırmızı olur. Böylece solgun ve cansız dudakları her gün kalıcı rujla kapatma zahmetinden kurtarmış oluruz.

Dudak renklendirme ve kontur (phicontour) uygulaması nasıl yapılmaktadır?

Dudak renklendirme işlemi, dudak için özel olarak üretilen pigmentler, tek kullanımlık iğneler aracılığıyla belli teknikler kullanılarak dudağa nazikçe işlenir. Dudak kontürü ise dudak çizgisini belirginleştirmek için ve düzgün olmayan dudak çizgilerini altın oran ölçülerinden yararlanarak daha düzgün, simetrik ve güzel bir hale getirmek için yapılır. Yine tek kullanımlık iğnelerle dudak çevresinde belirlenmiş olan çerçeve ölçüsünün üzerinden uygun pigmentler, ince bir çizgi olarak deriye işlenir. 

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Hem Microblading hem de kalıcı makyaj işlemleri, güzellik tarihindeki en önemli ve en iyi estetik buluşlardandır. Kişilerin yüzünde altın oran güzelliğini kalıcı hale getirir. Ayrıca, her gün makyaj yapmak zorunda kalanlar için zamandan tasarruf ettiren kurtarıcı işlemlerdir. Ve en önemlisi, hiç kaşı olmayan veya yüzünde asimetri olan kişilerin özgüvenlerini yerine getiren ve son derece motive edici değerli uygulamalardır. 

07/05/2024
Paylaş: