Estetik Dergisi

SAÇ MEZOTERAPİSİYLE GÜÇLÜ VE HACİMLİ SAÇLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ - DR. MEHMET CANGİR

SAÇ MEZOTERAPİSİYLE GÜÇLÜ VE HACİMLİ SAÇLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ - DR. MEHMET CANGİR
 
SAÇ MEZOTERAPİSİYLE GÜÇLÜ VE HACİMLİ SAÇLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ
 
DR. MEHMET CANGİR


Saç Mezoterapisi, saç dökülmesini tedavi ettiği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır;  dökülmeleri durdurur; saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar. Hem erkek hem de kadınlardaki çeşitli saç dökülme tiplerine karşı etkilidir.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği AD araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. Mezoterapi proloterapi minimal estetik uygulamalar ve Getat uygulamaları ile ilgilenmekteyim.

Saç Mezoterapisi Nedir?  Uygulama nasıl yapılmaktadır?
Saç Mezoterapisi; saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemidir. Bu yöntem, saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar. Saç Mezoterapisi, saç dökülmesini tedavi ettiği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır, dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar. Hem erkek hem de kadınlardaki çeşitli saç dökülme tiplerine karşı etkilidir. İşlem öncesinde saç derisi yumuşatılmaktadır. Hazırlanan ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda cilt içine verilerek uygulama yapılmaktadır.

Saç Mezoterapisini Kimler Yaptırabilir?
Saç Mezoterapisini, saç dökülmesi, saç kırılması olan, saçları yavaş uzayan, ince telli saçlarının güçlenmesini isteyen ve yeni saç oluşumu çok yavaş olan tüm kadın ve erkekler yaptırabilir. Ama öncesinde, şikayeti olan hastamızın saç kökleri detaylı olarak muayene edilir.
 
Herhangi bir yan etkisi var mıdır? Şişme kızarıklık gibi?
Saç Mezoterapisinin, uygulamasında ve tekniğinde bir sorun yaşanmadığı sürece önemli bir yan etkisi yoktur. Fakat, enjeksiyon iğnesi nedeniyle hafif kızarıklıklar olabilir. Kişilerin cilt yapılarına göre değişmektedir.
 
İşlem süresi ne kadar sürmektedir?
Saç Mezoterapisinde, her seans 15-30 dakika sürer. Seanslar, saç telleri ve saçlı deri üzerindeki hasarların seviyesine ve saçların dökülme hızına göre değişiklik gösterebilir. Genelde seans sayısı 5-8 seans arasında değişmektedir. Ama, uygulanacak seans sayısı kişinin saç yapısı analiz edilerek, kişiye özel en uygun seans sayısını belirlememizi sağlar.
 
Verimli sonuç alabilmek için kaç gün aralıklarla kaç seans uygulanmaktadır?
Yukarıda da belirttiğim gibi, Saç Mezoterapisi yaptıracak olan kişinin saç yapısı çok önemlidir. Analizlerde hastanın yaşı, saçının dökülme ve yıpranma oranı dikkate alınarak seans aralıklarına karar verilir.
 
Saç Mezoterapisi yaptıran kişinin beklentisi ne olmalıdır?
Saç Mezoterapisi ile; saçsız olan bölgeden saç çıkarılamaz.Ancak, yıpranmış, zayıf ve ince olan saç telleri, besleyici karışımların enjekte edilmesiyle daha parlak ve hacimli görünür. Zayıflamış olan saç kökleri canlanır. Dökülme sorunu ortadan kalkar ve daha sağlıklı saçlara sahip olunur.
 
Başarı sonuçları nasıl olmaktadır?
Hastalarımızda, saç kalınlığı ve miktarında artış, dökülmenin ise azaldığı gözlemlenmiştir. Saç Mezoterapisi ile dökülen saçlarınıza dur diyebilir, incelmiş ve zayıflamış olan saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.
 
Son olarak eklemek istedikleriniz?
Saç Mezoterapisi ile kombine yaptığımız PRP uygulaması da dökülen saçlarınız için etkili bir yöntem olup, incelmiş ve zayıflamış olan saçlarınızı da güçlendirmeye yardımcı olacaktır.
 
01/12/2021
Paylaş: