Estetik Dergisi

YILBAŞINDA ROMANTİK SAÇLAR - Saç Stilisti Mehmet Özel

YILBAŞINDA ROMANTİK SAÇLAR - Saç Stilisti Mehmet Özel

Çağla Şikel’den Hülya Avşar’a, Serenay Sarıkaya’dan, Bülent Ersoy ve Emina Jahović’e kadar birçok ünlü isimle çalışan Saç Stilisti Mehmet Özel, Azerbaycan lideri Aliyev ailesinden aldığı davetle Bakü’ye gitmişti. Kuaförlüğüne Azerbaycan First Lady’si Mihriban Aliyeva gibi prestijli isimlerle çalışarak devam etti. Bir yanda da reyting rekorları kıran ‘Ozune Bax’ (Kendine Bak) moda programında jürilik yaparak abartılı ve yapılı görünümlü saçlardan vazgeçemeyen Azeri kadınlarına doğal saç modellerini kullanmayı öğretti. Yakın zamanda Türkiye’ye dönen Mehmet Özel, aşkın ve romantizmin ayı olarak da bilinen sadece 1 işlem ile 3 romantik saç modelinin sırlarını paylaştı.

Yeni bir yıla girerken, noelin aşk ve romantizm dolu enerjisi saçlarda da kendi trendini oluşturmaya devam ediyor. Sıra dışı tarzıyla dikkat çeken ve son 8 yıldır ülkemizi kardeş ülke olan Azerbaycan’da temsil eden Saç Stilisti Mehmet Özel, Türkiye’ye döner dönmez Türk kadınları için kasım ayının ruhuna uygun saç modellerini anlattı. “Bakımlı duran romantik saçlar için çok çaba sarf etmenize gerek yok” diyen Saç Stilisti Mehmet Özel, adım adım tüyolar verdi. “Öncelikle saçınızı yıkadıktan sonra kırmadan tarayabilmek ve saçın kendi nemini kaybettirmeden kurutabilmek, hem yapacağınız model için hem de saçlarınızın geleceği için çok önemli bir adım. Islak saçınızı yumuşatan, parlaklık veren yarımcı ürünleri kullandıktan sonra saçlarınızı iki yana ayırın ve uçlarından diplerine doğru sakin harekelerle taramaya başlayın.” Kurutma işlemi içinde çok önemli tüyolar veren Özel, “İnce telli ve hacimsiz saçlara sahipseniz başınızı öne doğru eğerek kurutabilirsiniz. Böylece dolgun ve gür görünen saçlara sahip olabilirsiniz” dedi.

1 İŞLEM 3 MODEL

Son yılların en çok tercih edilen trendi olan doğal iri buklelerin, birçok saç modeline yakıştığını ifade eden Saç Stilisti Mehmet Özel, yapımı çok zor gözükse de ince maşası olan herkesin kolaylıkla yapabileceği bir işlem olduğunu söyledi ve tüyolar vermeye devam etti. “Saçlarınızı 4 parmak boyutunda kalın tutamlara bölün ve ince maşanızı tüm tutamlar aynı yöne bakacak şekilde dolayın.” Dedi. Bu işlemde püf noktanın, maşanın saçta kaldığı süre olduğunu ifade eden Saç Stilisti Özel, kalın saçlarda 1, ince saçlarda ise 45 saniyenin yeterli olduğunu söyledi. İşlem sonunda saçlarınızı 80’lerin modasından kurtarmak için ise ince bir tarakla taramanız yeterli diyen Özel, iri ve doğal dalgalar ile yapılabilecek modelleri anlattı.

ROMANTİK VE BAKIMLI

Saç Stilisti Mehmet Özel; “Kafanızı aşağıya eğerek saç diplerinize ellerinizle hacim kazandırdıktan sonra, yardımcı ürünlerle sabitleyebilirsiniz. Bu işlem çabasız güzellik görünümünü vererek romantik bir izlenim sağlar.” Dedi.

DURU GÖRÜNÜM

Atkuyruğu modelinin her dönemde asil bulunduğunu ifade eden Mehmet Özel, Doğal ve iri buklelere sahip saçlarınıza özenle yapılmış bir atkuyruğu duru güzelliğinizi ortaya çıkartacaktır dedi.

GELENEKSEL VE MODERN

Saç Stilisti Mehmet Özel, hazır dalgaları olan saçlarınızın büyük bir bölümünü sol tarafa alıp, sağ tarafta yapacağınız minik bir saç örgüsünün hem modern hem de geleneksel bir görünüm kazandıracağını ifade etti.

28/11/2020
Paylaş: